Adıyaman Posta Kodu

02000

Adıyaman Posta Kodu 02000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Adıyaman İlçeleri

Besni Çelikhan Gerger Gölbaşı Kahta Merkez Samsat Sincik Tut

Adıyaman Posta Kodu Sorgulama

Adıyaman'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 02000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Adıyaman posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Adıyaman şehrine ait 9 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kahta, Merkez, Samsat, Sincik, Tut,

Adıyaman Haritası

Adıyaman İlçe Uzaklıkları

Merkez
0,00 km
Çelikhan
30,17 km
Sincik
43,08 km
Gölbaşı
55,88 km
Samsat
27,32 km
Kahta
30,15 km
Tut
32,03 km
Besni
37,43 km
Gerger
72,52 km
Türkiye, Adıyaman
;