Aksaray Posta Kodu

68000

Aksaray Posta Kodu 68000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Aksaray İlçeleri

Ağaçören Eskil Gülağaç Güzelyurt Merkez Ortaköy Sarıyahşi

Aksaray Posta Kodu Sorgulama

Aksaray'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 68000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Aksaray posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Aksaray şehrine ait 7 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Merkez, Ortaköy, Sarıyahşi,

Aksaray Haritası

Aksaray İlçe Uzaklıkları

Güzelyurt
31,58 km
Ortaköy
40,93 km
Eskil
53,89 km
Merkez
0,00 km
Gülağaç
27,73 km
Ağaçören
56,54 km
Sarıyahşi
70,38 km
Türkiye, Aksaray
;