Amasya Posta Kodu

05000

Amasya Posta Kodu 05000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Amasya İlçeleri

Göynücek Gümüşhacıköy Hamamözü Merkez Merzifon Suluova Taşova

Amasya Posta Kodu Sorgulama

Amasya'nın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 05000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Amasya posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Amasya şehrine ait 7 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merkez, Merzifon, Suluova, Taşova,

Amasya Haritası

Amasya İlçe Uzaklıkları

Merkez
0,00 km
Suluova
25,72 km
Gümüşhacıköy
57,63 km
Göynücek
39,11 km
Merzifon
39,87 km
Taşova
42,50 km
Hamamözü
70,02 km
Türkiye, Amasya
;