Artvin Posta Kodu

08000

Artvin Posta Kodu 08000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Artvin İlçeleri

Ardanuç Arhavi Borçka Hopa Merkez Murgul(göktaş) Şavşat Yusufeli

Artvin Posta Kodu Sorgulama

Artvin'in posta kodu sorgusu için belirtilen değer 08000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Artvin posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Artvin şehrine ait 8 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Merkez, Murgul(göktaş), Şavşat, Yusufeli,

Artvin Haritası

Artvin İlçe Uzaklıkları

Murgul(göktaş)
24,19 km
Hopa
41,07 km
Yusufeli
46,34 km
Arhavi
46,86 km
Merkez
0,00 km
Ardanuç
21,46 km
Borçka
23,52 km
Şavşat
45,36 km
Türkiye, Artvin
;