Aydın Posta Kodu

09000

Aydın Posta Kodu 09000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Aydın İlçeleri

Bozdoğan Buharkent(çubukdağı) Çine Didim(yenihisar) Efeler Germencik İncirliova Karacasu Karpuzlu Koçarlı Köşk Kuşadası Kuyucak Nazilli Söke Sultanhisar Yenipazar

Aydın Posta Kodu Sorgulama

Aydın'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 09000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Aydın posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Aydın şehrine ait 17 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Bozdoğan, Buharkent(çubukdağı), Çine, Didim(yenihisar), Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar,

Aydın Haritası

Aydın İlçe Uzaklıkları

Koçarlı
15,00 km
Germencik
21,81 km
Sultanhisar
27,71 km
Nazilli
42,76 km
Kuşadası
51,38 km
Karacasu
68,01 km
Didim(yenihisar)
72,50 km
Buharkent(çubukdağı)
79,96 km
İncirliova
10,87 km
Köşk
18,22 km
Yenipazar
30,78 km
Karpuzlu
30,89 km
Çine
31,29 km
Söke
39,82 km
Bozdoğan
44,78 km
Kuyucak
54,56 km
Efeler
72,90 km
Türkiye, Aydın
;