Bitlis Posta Kodu

13000

Bitlis Posta Kodu 13000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Bitlis İlçeleri

Adilcevaz Ahlat Güroymak Hizan Merkez Mutki Tatvan

Bitlis Posta Kodu Sorgulama

Bitlis'in posta kodu sorgusu için belirtilen değer 13000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Bitlis posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Bitlis şehrine ait 7 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Merkez, Mutki, Tatvan,

Bitlis Haritası

Bitlis İlçe Uzaklıkları

Mutki
16,33 km
Hizan
33,93 km
Ahlat
51,31 km
Merkez
0,00 km
Tatvan
18,73 km
Güroymak
21,03 km
Adilcevaz
70,64 km
Türkiye, Bitlis
;