Bursa Posta Kodu

16000

Bursa Posta Kodu 16000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Bursa İlçeleri

Büyükorhan Gemlik Gürsu Harmancık İnegöl İznik Karacabey Keles Kestel Mudanya Mustafakemalpaşa Nilüfer Orhaneli Orhangazi Osmangazi Yenişehir Yıldırım

Bursa Posta Kodu Sorgulama

Bursa'nın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 16000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Bursa posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Bursa şehrine ait 17 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım,

Bursa Haritası

Bursa İlçe Uzaklıkları

Nilüfer
8,36 km
Mudanya
26,63 km
Gemlik
28,68 km
Keles
33,28 km
Orhangazi
39,83 km
Yenişehir
50,37 km
Harmancık
56,67 km
İznik
61,77 km
Osmangazi
0,84 km
Yıldırım
2,60 km
Gürsu
11,44 km
Kestel
12,52 km
Orhaneli
31,70 km
İnegöl
39,32 km
Büyükorhan
48,11 km
Mustafakemalpaşa
58,50 km
Karacabey
60,25 km
Türkiye, Bursa
;