Çanakkale Posta Kodu

17000

Çanakkale Posta Kodu 17000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Çanakkale İlçeleri

Ayvacık Bayramiç Biga Bozcaada Çan Eceabat Ezine Gelibolu Gökçeada(imroz) Lapseki Merkez Yenice

Çanakkale Posta Kodu Sorgulama

Çanakkale'nin posta kodu sorgusu için belirtilen değer 17000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Çanakkale posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Çanakkale şehrine ait 12 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada(imroz), Lapseki, Merkez, Yenice,

Çanakkale Haritası

Çanakkale İlçe Uzaklıkları

Eceabat
5,91 km
Lapseki
32,19 km
Gelibolu
37,08 km
Bayramiç
41,31 km
Bozcaada
45,09 km
Yenice
76,34 km
Merkez
0,00 km
Ezine
40,46 km
Gökçeada(imroz)
43,13 km
Çan
55,85 km
Ayvacık
60,37 km
Biga
71,48 km
Türkiye, Çanakkale
;