Çankırı Posta Kodu

18000

Çankırı Posta Kodu 18000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Çankırı İlçeleri

Atkaracalar Bayramören Çerkeş Eldivan Ilgaz Kızılırmak Korgun Kurşunlu Merkez Orta Şabanözü Yapraklı

Çankırı Posta Kodu Sorgulama

Çankırı'nın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 18000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Çankırı posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Çankırı şehrine ait 12 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Merkez, Orta, Şabanözü, Yapraklı,

Çankırı Haritası

Çankırı İlçe Uzaklıkları

Eldivan
12,63 km
Yapraklı
22,18 km
Kurşunlu
40,20 km
Kızılırmak
42,12 km
Orta
42,96 km
Bayramören
51,55 km
Merkez
0,00 km
Korgun
17,20 km
Şabanözü
31,04 km
Ilgaz
36,15 km
Atkaracalar
51,48 km
Çerkeş
65,47 km
Türkiye, Çankırı
;