Çorum Posta Kodu

19000

Çorum Posta Kodu 19000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Çorum İlçeleri

Alaca Bayat Boğazkale Dodurga İskilip Kargı Laçin Mecitözü Merkez Oğuzlar(karaören) Ortaköy Osmancık Sungurlu Uğurludağ

Çorum Posta Kodu Sorgulama

Çorum'un posta kodu sorgusu için belirtilen değer 19000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Çorum posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Çorum şehrine ait 14 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Merkez, Oğuzlar(karaören), Ortaköy, Osmancık, Sungurlu, Uğurludağ,

Çorum Haritası

Çorum İlçe Uzaklıkları

Mecitözü
29,12 km
Oğuzlar(karaören)
30,84 km
Dodurga
36,35 km
Uğurludağ
43,97 km
Osmancık
48,26 km
Bayat
59,19 km
Kargı
75,83 km
Merkez
0,00 km
Laçin
25,08 km
Ortaköy
39,74 km
Alaca
43,43 km
İskilip
45,32 km
Sungurlu
65,17 km
Boğazkale
65,65 km
Türkiye, Çorum
;