Diyarbakır Posta Kodu

21000

Diyarbakır Posta Kodu 21000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Diyarbakır İlçeleri

Bağlar Bismil Çermik Çınar Çüngüş Dicle Eğil Ergani Hani Hazro Kayapınar Kocaköy Kulp Lice Silvan Sur Yenişehir

Diyarbakır Posta Kodu Sorgulama

Diyarbakır'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 21000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Diyarbakır posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Diyarbakır şehrine ait 17 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir,

Diyarbakır Haritası

Diyarbakır İlçe Uzaklıkları

Sur
0,00 km
Çınar
28,63 km
Bismil
40,96 km
Kocaköy
48,04 km
Dicle
51,08 km
Ergani
54,72 km
Hazro
61,64 km
Lice
70,04 km
Yenişehir
0,96 km
Bağlar
1,09 km
Kayapınar
2,53 km
Eğil
38,58 km
Hani
56,23 km
Çermik
70,15 km
Silvan
74,07 km
Çüngüş
86,87 km
Kulp
94,46 km
Türkiye, Diyarbakır
;