Edirne Posta Kodu

22000

Edirne Posta Kodu 22000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Edirne İlçeleri

Enez Havsa İpsala Keşan Lalapaşa Meriç Merkez Süloğlu(süleoğlu) Uzunköprü

Edirne Posta Kodu Sorgulama

Edirne'nin posta kodu sorgusu için belirtilen değer 22000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Edirne posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Edirne şehrine ait 9 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Merkez, Süloğlu(süleoğlu), Uzunköprü,

Edirne Haritası

Edirne İlçe Uzaklıkları

Havsa
0,00 km
Süloğlu(süleoğlu)
31,21 km
Meriç
55,28 km
Keşan
91,25 km
Merkez
0,00 km
Lalapaşa
23,33 km
Uzunköprü
46,94 km
İpsala
84,28 km
Enez
112,99 km
Türkiye, Edirne
;