Elazığ Posta Kodu

23000

Elazığ Posta Kodu 23000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Elazığ İlçeleri

Ağın Alacakaya Arıcak Baskil Karakoçan Keban Kovancılar Maden Merkez Palu Sivrice

Elazığ Posta Kodu Sorgulama

Elazığ'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 23000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Elazığ posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Elazığ şehrine ait 11 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Merkez, Palu, Sivrice,

Elazığ Haritası

Elazığ İlçe Uzaklıkları

Baskil
36,63 km
Keban
43,52 km
Maden
49,90 km
Alacakaya
60,40 km
Palu
61,65 km
Merkez
0,00 km
Sivrice
26,43 km
Ağın
53,09 km
Kovancılar
56,10 km
Karakoçan
77,09 km
Arıcak
80,20 km
Türkiye, Elazığ
;