Hatay Posta Kodu

31000

Hatay Posta Kodu 31000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Hatay İlçeleri

Altınözü Antakya Arsuz Belen Defne Dörtyol Erzin Hassa İskenderun Kırıkhan Kumlu Payas Reyhanlı Samandağ Yayladağı

Hatay Posta Kodu Sorgulama

Hatay'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 31000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Hatay posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Hatay şehrine ait 15 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı,

Hatay Haritası

Hatay İlçe Uzaklıkları

Antakya
1,80 km
Samandağ
21,50 km
Belen
32,11 km
Kırıkhan
37,28 km
Payas
62,59 km
Dörtyol
71,43 km
Hassa
73,72 km
Defne
4,11 km
Altınözü
12,69 km
Kumlu
31,55 km
Arsuz
33,45 km
Yayladağı
34,47 km
Reyhanlı
37,25 km
İskenderun
42,49 km
Erzin
83,60 km
Türkiye, Hatay
;