Kars Posta Kodu

36000

Kars Posta Kodu 36000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Kars İlçeleri

Akyaka Arpaçay Digor Kağızman Merkez Sarıkamış Selim Susuz

Kars Posta Kodu Sorgulama

Kars'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 36000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Kars posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Kars şehrine ait 8 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Merkez, Sarıkamış, Selim, Susuz,

Kars Haritası

Kars İlçe Uzaklıkları

Susuz
19,69 km
Arpaçay
33,49 km
Kağızman
51,60 km
Sarıkamış
52,31 km
Merkez
0,00 km
Selim
30,15 km
Digor
37,07 km
Akyaka
47,37 km
Türkiye, Kars
;