Kayseri Posta Kodu

38000

Kayseri Posta Kodu 38000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Kayseri İlçeleri

Akkışla Bünyan Develi Felahiye Hacılar İncesu Kocasinan Melikgazi Özvatan(çukur) Pınarbaşı Sarıoğlan Sarız Talas Tomarza Yahyalı Yeşilhisar

Kayseri Posta Kodu Sorgulama

Kayseri'nin posta kodu sorgusu için belirtilen değer 38000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Kayseri posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Kayseri şehrine ait 16 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan(çukur), Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar,

Kayseri Haritası

Kayseri İlçe Uzaklıkları

Melikgazi
0,48 km
İncesu
28,09 km
Bünyan
35,35 km
Tomarza
40,93 km
Felahiye
41,74 km
Yeşilhisar
53,21 km
Pınarbaşı
79,15 km
Sarız
92,16 km
Kocasinan
1,03 km
Talas
7,32 km
Hacılar
8,69 km
Develi
36,91 km
Özvatan(çukur)
46,82 km
Sarıoğlan
57,75 km
Akkışla
67,53 km
Yahyalı
69,92 km
Türkiye, Kayseri
;