Malatya Posta Kodu

44000

Malatya Posta Kodu 44000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Malatya İlçeleri

Akçadağ Arapkir(arapgir) Arguvan Battalgazi Darende Doğanşehir Doğanyol Hekimhan Kale Kuluncak Pütürge(pötürge) Yazıhan Yeşilyurt

Malatya Posta Kodu Sorgulama

Malatya'nın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 44000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Malatya posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Malatya şehrine ait 13 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Akçadağ, Arapkir(arapgir), Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge(pötürge), Yazıhan, Yeşilyurt,

Malatya Haritası

Malatya İlçe Uzaklıkları

Battalgazi
9,42 km
Yazıhan
29,81 km
Doğanşehir
47,58 km
Hekimhan
61,75 km
Arapkir(arapgir)
78,60 km
Kuluncak
81,80 km
Yeşilyurt
8,38 km
Akçadağ
29,97 km
Kale
40,80 km
Arguvan
48,38 km
Pütürge(pötürge)
51,29 km
Doğanyol
63,24 km
Darende
75,43 km
Türkiye, Malatya
;