Mardin Posta Kodu

47000

Mardin Posta Kodu 47000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Mardin İlçeleri

Artuklu Dargeçit Derik Kızıltepe Mazıdağı Midyat(estel) Nusaybin Ömerli Savur Yeşilli

Mardin Posta Kodu Sorgulama

Mardin'in posta kodu sorgusu için belirtilen değer 47000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Mardin posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Mardin şehrine ait 10 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Artuklu, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat(estel), Nusaybin, Ömerli, Savur, Yeşilli,

Mardin Haritası

Mardin İlçe Uzaklıkları

Yeşilli
8,42 km
Kızıltepe
18,82 km
Ömerli
21,95 km
Midyat(estel)
57,65 km
Dargeçit
90,88 km
Savur
28,05 km
Mazıdağı
28,48 km
Derik
41,60 km
Artuklu
45,82 km
Nusaybin
50,39 km
Türkiye, Mardin
;