Mersin Posta Kodu

33000

Mersin Posta Kodu 33000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Mersin İlçeleri

Akdeniz Anamur Aydıncık Bozyazı Çamlıyayla Erdemli Gülnar (gülpınar) Mezitli Mut Silifke Tarsus Toroslar Yenişehir

Mersin Posta Kodu Sorgulama

Mersin'in posta kodu sorgusu için belirtilen değer 33000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Mersin posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Mersin şehrine ait 13 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar (gülpınar), Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir,

Mersin Haritası

Mersin İlçe Uzaklıkları

Mezitli
0,00 km
Toroslar
0,77 km
Erdemli
35,62 km
Silifke
78,45 km
Bozyazı
166,77 km
Anamur
179,44 km
Akdeniz
0,67 km
Yenişehir
4,38 km
Tarsus
27,17 km
Çamlıyayla
40,38 km
Mut
107,24 km
Gülnar (gülpınar)
121,00 km
Aydıncık
137,74 km
Türkiye, Mersin
;