Muş Posta Kodu

49000

Muş Posta Kodu 49000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Muş İlçeleri

Bulanık Hasköy Korkut Malazgirt Merkez Varto

Muş Posta Kodu Sorgulama

Muş'un posta kodu sorgusu için belirtilen değer 49000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Muş posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Muş şehrine ait 6 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt, Merkez, Varto,

Muş Haritası

Muş İlçe Uzaklıkları

Hasköy
18,21 km
Varto
48,88 km
Malazgirt
101,68 km
Merkez
0,00 km
Korkut
25,57 km
Bulanık
78,35 km
Türkiye, Muş
;