Niğde Posta Kodu

51000

Niğde Posta Kodu 51000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Niğde İlçeleri

Altunhisar Bor Çamardı Çiftlik(özyurt) Merkez Ulukışla

Niğde Posta Kodu Sorgulama

Niğde'nin posta kodu sorgusu için belirtilen değer 51000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Niğde posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Niğde şehrine ait 6 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik(özyurt), Merkez, Ulukışla,

Niğde Haritası

Niğde İlçe Uzaklıkları

Bor
13,13 km
Çiftlik(özyurt)
28,34 km
Ulukışla
50,00 km
Merkez
0,00 km
Altunhisar
26,95 km
Çamardı
31,07 km
Türkiye, Niğde
;