Sakarya Posta Kodu

54000

Sakarya Posta Kodu 54000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Sakarya İlçeleri

Adapazarı Akyazı Arifiye Erenler Ferizli Geyve Hendek Karapürçek Karasu Kaynarca Kocaali Pamukova Sapanca Serdivan Söğütlü Taraklı

Sakarya Posta Kodu Sorgulama

Sakarya'nın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 54000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Sakarya posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Sakarya şehrine ait 16 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı,

Sakarya Haritası

Sakarya İlçe Uzaklıkları

Erenler
2,59 km
Serdivan
3,18 km
Karapürçek
18,97 km
Akyazı
21,81 km
Kaynarca
29,84 km
Geyve
30,69 km
Pamukova
35,29 km
Taraklı
42,67 km
Adapazarı
0,75 km
Arifiye
7,16 km
Sapanca
14,56 km
Söğütlü
15,87 km
Ferizli
20,03 km
Hendek
29,57 km
Karasu
43,72 km
Kocaali
49,56 km
Türkiye, Sakarya
;