Samsun Posta Kodu

55000

Samsun Posta Kodu 55000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Samsun İlçeleri

Alaçam Asarcık Atakum Ayvacık Bafra Canik Çarşamba Havza İlkadım Kavak Ladik Ondokuzmayıs(ballıca) Salıpazarı Tekkeköy Terme Vezirköprü Yakakent

Samsun Posta Kodu Sorgulama

Samsun'un posta kodu sorgusu için belirtilen değer 55000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Samsun posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Samsun şehrine ait 17 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs(ballıca), Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent,

Samsun Haritası

Samsun İlçe Uzaklıkları

Canik
2,05 km
Tekkeköy
12,85 km
Asarcık
28,22 km
Ondokuzmayıs(ballıca)
31,11 km
Kavak
33,18 km
Ayvacık
40,53 km
Havza
65,89 km
Vezirköprü
74,83 km
İlkadım
1,32 km
Atakum
8,10 km
Çarşamba
33,42 km
Salıpazarı
46,37 km
Bafra
47,76 km
Terme
53,69 km
Ladik
55,11 km
Alaçam
71,36 km
Yakakent
77,76 km
Türkiye, Samsun
;