Şanlıurfa Posta Kodu

63000

Şanlıurfa Posta Kodu 63000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Şanlıurfa İlçeleri

Akçakale Birecik Bozova Ceylanpınar Eyyübiye Halfeti Haliliye Harran Hilvan Karaköprü Siverek Suruç Viranşehir

Şanlıurfa Posta Kodu Sorgulama

Şanlıurfa'nın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 63000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Şanlıurfa posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Şanlıurfa şehrine ait 13 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir,

Şanlıurfa Haritası

Şanlıurfa İlçe Uzaklıkları

Karaköprü
4,35 km
Suruç
38,53 km
Harran
38,90 km
Birecik
73,77 km
Halfeti
82,37 km
Ceylanpınar
116,58 km
Eyyübiye
1,95 km
Bozova
32,48 km
Hilvan
49,96 km
Akçakale
51,54 km
Haliliye
80,12 km
Siverek
80,76 km
Viranşehir
86,37 km
Türkiye, Şanlıurfa
;