Sinop Posta Kodu

57000

Sinop Posta Kodu 57000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Sinop İlçeleri

Ayancık Boyabat Dikmen Durağan Erfelek Gerze Merkez Saraydüzü Türkeli

Sinop Posta Kodu Sorgulama

Sinop'un posta kodu sorgusu için belirtilen değer 57000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Sinop posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Sinop şehrine ait 9 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Merkez, Saraydüzü, Türkeli,

Sinop Haritası

Sinop İlçe Uzaklıkları

Gerze
25,50 km
Durağan
68,44 km
Boyabat
70,00 km
Saraydüzü
81,82 km
Merkez
0,00 km
Erfelek
25,91 km
Dikmen
42,91 km
Ayancık
47,45 km
Türkeli
67,92 km
Türkiye, Sinop
;