Şırnak Posta Kodu

73000

Şırnak Posta Kodu 73000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Şırnak İlçeleri

Beytüşşebap Cizre Güçlükonak İdil Merkez Silopi Uludere

Şırnak Posta Kodu Sorgulama

Şırnak'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 73000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Şırnak posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Şırnak şehrine ait 7 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Merkez, Silopi, Uludere,

Şırnak Haritası

Şırnak İlçe Uzaklıkları

Silopi
30,09 km
Cizre
31,49 km
İdil
53,32 km
Merkez
0,00 km
Uludere
36,51 km
Güçlükonak
48,03 km
Beytüşşebap
62,87 km
Türkiye, Şırnak
;