Tokat Posta Kodu

60000

Tokat Posta Kodu 60000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Tokat İlçeleri

Almus Artova Başçiftlik Erbaa Merkez Niksar Pazar Reşadiye Sulusaray Turhal Yeşilyurt Zile

Tokat Posta Kodu Sorgulama

Tokat'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 60000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Tokat posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Tokat şehrine ait 12 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Merkez, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt, Zile,

Tokat Haritası

Tokat İlçe Uzaklıkları

Zile
0,00 km
Artova
30,52 km
Erbaa
39,80 km
Turhal
40,07 km
Niksar
45,60 km
Reşadiye
67,03 km
Merkez
0,00 km
Pazar
23,01 km
Almus
30,60 km
Yeşilyurt
44,37 km
Sulusaray
53,17 km
Başçiftlik
58,22 km
Türkiye, Tokat
;