Tunceli Posta Kodu

62000

Tunceli Posta Kodu 62000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Tunceli İlçeleri

Çemişgezek Hozat Mazgirt Merkez Nazımiye Ovacık Pertek Pülümür

Tunceli Posta Kodu Sorgulama

Tunceli'nin posta kodu sorgusu için belirtilen değer 62000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Tunceli posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Tunceli şehrine ait 8 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Merkez, Nazımiye, Ovacık, Pertek, Pülümür,

Tunceli Haritası

Tunceli İlçe Uzaklıkları

Merkez
0,00 km
Hozat
28,26 km
Ovacık
40,07 km
Pülümür
51,84 km
Mazgirt
10,89 km
Nazımiye
25,56 km
Pertek
32,81 km
Çemişgezek
55,10 km
Türkiye, Tunceli
;