Yozgat Posta Kodu

66000

Yozgat Posta Kodu 66000, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız ilçeye ulaşın. Sonrasında mahalle yada köylere ulaşarak en alt kırılımı seçmelisiniz.

Yozgat İlçeleri

Akdağmadeni Aydıncık Boğazlıyan Çandır Çayıralan Çekerek Kadışehri Merkez Saraykent Sarıkaya Sorgun Şefaatli Yenifakılı Yerköy

Yozgat Posta Kodu Sorgulama

Yozgat'ın posta kodu sorgusu için belirtilen değer 66000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Yozgat posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Yozgat şehrine ait 14 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla; Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Merkez, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı, Yerköy,

Yozgat Haritası

Yozgat İlçe Uzaklıkları

Merkez
0,00 km
Yerköy
35,20 km
Şefaatli
35,90 km
Aydıncık
53,16 km
Sarıkaya
60,66 km
Çekerek
64,97 km
Çandır
88,42 km
Sorgun
32,62 km
Saraykent
61,63 km
Yenifakılı
69,75 km
Boğazlıyan
79,24 km
Kadışehri
86,10 km
Çayıralan
91,81 km
Akdağmadeni
93,53 km
Türkiye, Yozgat
;