Aksaray Posta Kodu

Aksaray'ın Posta Kodu Nedir?

Aksaray'ın posta kodu: 68000

Posta kodu Aksaray verileri sistemimize tanımlanmıştır, daha doğru sonuçlara ulaşmak için Aksaray ilçeleri ya da Aksaray mahalle sayfalarına ulaşmalısınız. Aksaray posta kodu, posta hizmetlerinin daha hızlı, düzenli ve etkin bir şekilde yürütülmesini sağlayan, belirli bir bölgeyi temsil eden sayı dizisidir.

68000 Posta Kodu Neresi?

Posta kodu 68000, Aksaray'ın posta kodudur. Ancak en doğru bilgiye ulaşmak için Aksaray semtleri ve mahallerine ait olan posta kodu kırılımına kadar ulaşmanız gerekir. Önce aşağıdaki tablodan ilçe sayfasına, daha sonra mahalle ya da köy sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Aksaray İlçeleri

Aksaray, 8 ilçeye ayrılmış durumda ve her bir ilçenin kendi içinde birden fazla posta kodu bulunmaktadır. Aksaray'ın her bir ilçesi için belirlenmiş özel sokak isimlerina aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

İlçe AdıPosta Kodu
Ağaçören68602
Eskil68802
Gülağaç68902
Güzelyurt68502
Merkez68010
Ortaköy68402
Sarıyahşi68702
Sultanhanı68190

Aksaray Plaka Kodu Kaçtır?

Aksaray'ın plaka kodu 68

Aksaray Telefon Alan Kodu Kaçtır?

Aksaray'ın'nın telefon alan kodu 0382'dir. Aksaray içinde yapılan yerel aramalarda kullanılır. Uluslararası aramalar için Türkiye'nin ülke kodu olan +90 öncelikle çevrilmeli ve ardından Aksaray için 382 alan kodu girilmelidir.

Aksaray Nüfusu

Aksaray, toplamda 438,504 kişilik bir nüfusa sahiptir. Aksaray nüfusunun 219,006'i erkek, 219,498'i ise kadındır. Şehrin nüfus dağılımı, demografik çeşitliliği ve sosyal dinamikleri açısından önemli bir gösterge sunar.

Aksaray'ın nüfusu en kalabalık ilçesi Merkez (321,160)'dır.

Detaylı nüfus analizi, demografik trendler ve Aksaray'ın diğer ilçeleri hakkında daha fazla bilgiye "Aksaray Nüfusu" sayfasından erişilebilir. Bu sayfa, Aksaray'ın geçmiş yıllardaki nüfus değişimleri, yaş dağılımı, cinsiyet oranı ve diğer önemli demografik metrikleri içeren kapsamlı bir kaynaktır.

Aksaray Hangi Bölgede Yer Alır?

Aksaray, Türkiye'nin coğrafi olarak kalbinde bulunan İç Anadolu Bölgesi'nde konumlanmıştır. İç Anadolu Bölgesi'nin özelliklerini taşıyan Aksaray, yüksek platoları ve karasal iklimi ile bilinir.

Aksaray'nın coğrafi konumu, şehrin kültürel, ekonomik ve siyasi yapısını önemli ölçüde etkilemektedir. Bu konum, aynı zamanda Aksaray'nın ulaşım, ticaret ve sanayi açısından stratejik bir öneme sahip olmasını sağlar.

Aksaray Yüz Ölçümü Kaçtır?

Aksaray'ın yüz ölçümü 7,997 km2'dir. Aksaray, yüz ölçümü bakımından Türkiye'nin 40. sıradaki şehridir.