Aksaray Ortaköy Posta Kodu

Ortaköy Posta Kodu 68402, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Ortaköy Mahalleler / Köyler

Balcı
Karamanoğlu Mahallesi
(Sarıkaraman Köyü)
Ekincioğlu Mahallesi
(Sarıkaraman Köyü)
Yukarı Mahallesi
(Ozancık Köyü)
Yunus Emre Mahallesi
(Sarıkaraman Köyü)
Durhasanlı Mahallesi Çetinkaya Kümesi Mahallesi
(Çatin Köyü)
Çatin Mahallesi Cumali Mahallesi
Ceceli Mahallesi Caber Kümesi Mahallesi
(Çatin Köyü)
Bağ Kümesi Mahallesi
(Çatin Köyü)
Aşağı Mahallesi
(Ozancık Köyü)
Aşağı Mahallesi
(Balcı Köyü)
Aşağı Küme Mahallesi
(Çatin Köyü)
Yeşilyurt Mahallesi
(Sarıkaraman Köyü)
Şener Kümesi Mahallesi
(Çatin Köyü)
Satansarı Mahallesi Salarıgödeler Mahallesi Reşadiye Mahallesi Pirli Mahallesi
Orta Küme Mahallesi
(Çatin Köyü)
Musalla Kümesi Mahallesi
(Çatin Köyü)
Kümbet Mahallesi Koceli Kümesi Mahallesi
(Çatin Köyü)
Karşı Mahallesi
(Ozancık Köyü)
Karşı Mahallesi
(Balcı Köyü)
Karşı Küme Mahallesi
(Çatin Köyü)
Yukarı Mahallesi
(Balcı Köyü)
Merkez Köyler
1. Küme Mahallesi
(Akpınar Köyü)
2.Küme Mahallesi
(Akpınar Köyü)
2.Küme Mahallesi
(Seksenuşağı Köyü)
3.Küme Mahallesi
(Akpınar Köyü)
4.Küme Mahallesi
(Akpınar Köyü)
Akpınar Mahallesi Camızlık Yayla Mahallesi
(Camuzluk Köyü)
Camuzluk Mahallesi
Cumhuriyet Mahallesi
(Bozkır Köyü)
Çokyatan Mahallesi
(Hacımahmutuşağı Köyü)
Gökkaya Mahallesi Gökler Mahallesi
Gökler Mahallesi
(Gökler Köyü)
Hacıibrahimuşağı Mahallesi Hacımahmutuşağı Mahallesi Salarıalaca Mahallesi
Seksenuşağı Mahallesi Şehit Ersoy Mahallesi
(Çiftevi Köyü)
Şehit Mehmet Ali Mahallesi
(Çiftevi Köyü)
Şht.Yzb.Bahtiyar Er Mahallesi
(Devedamı Köyü)
Yeşilyurt Mahallesi
(Harmandalı Köyü)
Yıldırımlar Mahallesi Yiğitler Mahallesi
(Devedamı Köyü)
Zafer Mahallesi
(Bozkır Köyü)
Zafer Mahallesi
(Çiftevi Köyü)
Hıdırlı Mahallesi Hocabeyli Mahallesi Hürriyet Mahallesi
(Harmandalı Köyü)
İ.Karapınar Mahallesi
(Karapınar Köyü)
Karapınar Mahallesi Karşıyaka Mahallesi
(Harmandalı Köyü)
Küme 1 Mahallesi
(Seksenuşağı Köyü)
Namlıkışla Mahallesi Oğuzlar 2 Mahallesi
(Oğuzlar Köyü)
Oğuzlar1 Mahallesi
(Oğuzlar Köyü)
Pınarbaşı Mahallesi
Ortaköy
Çankaya Mahallesi Esentepe Mahallesi Fatih Mahallesi İstiklal Mahallesi
Karşı Mahallesi Kızılay Mahallesi Maltepe Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Plevne Mahallesi Yeni Mahallesi Zafer Mahallesi  

Ortaköy Posta Kodu

Ortaköy posta kodu sorgusu için belirtilen değer 68402. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Aksaray Ortaköy posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Aksaray Ortaköy ilçesine ait 75 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Karamanoğlu Mahallesi (Sarıkaraman Köyü), Ekincioğlu Mahallesi (Sarıkaraman Köyü), Yukarı Mahallesi (Ozancık Köyü), Yunus Emre Mahallesi (Sarıkaraman Köyü), 1. Küme Mahallesi (Akpınar Köyü), 2.Küme Mahallesi (Akpınar Köyü), 2.Küme Mahallesi (Seksenuşağı Köyü), 3.Küme Mahallesi (Akpınar Köyü), 4.Küme Mahallesi (Akpınar Köyü), Akpınar Mahallesi, Camızlık Yayla Mahallesi (Camuzluk Köyü), Camuzluk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi (Bozkır Köyü), Çokyatan Mahallesi (Hacımahmutuşağı Köyü), Gökkaya Mahallesi, Gökler Mahallesi, Gökler Mahallesi (Gökler Köyü), Hacıibrahimuşağı Mahallesi, Hacımahmutuşağı Mahallesi, Durhasanlı Mahallesi, Çetinkaya Kümesi Mahallesi (Çatin Köyü), Çatin Mahallesi, Cumali Mahallesi, Ceceli Mahallesi, Caber Kümesi Mahallesi (Çatin Köyü), Bağ Kümesi Mahallesi (Çatin Köyü), Aşağı Mahallesi (Ozancık Köyü), Aşağı Mahallesi (Balcı Köyü), Aşağı Küme Mahallesi (Çatin Köyü), Yeşilyurt Mahallesi (Sarıkaraman Köyü), Salarıalaca Mahallesi, Seksenuşağı Mahallesi, Şehit Ersoy Mahallesi (Çiftevi Köyü), Şehit Mehmet Ali Mahallesi (Çiftevi Köyü), Şht.Yzb.Bahtiyar Er Mahallesi (Devedamı Köyü), Yeşilyurt Mahallesi (Harmandalı Köyü), Yıldırımlar Mahallesi, Yiğitler Mahallesi (Devedamı Köyü), Zafer Mahallesi (Bozkır Köyü), Zafer Mahallesi (Çiftevi Köyü), Çankaya Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karşı Mahallesi, Kızılay Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Plevne Mahallesi, Yeni Mahallesi, Zafer Mahallesi, Şener Kümesi Mahallesi (Çatin Köyü), Satansarı Mahallesi, Salarıgödeler Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Pirli Mahallesi, Orta Küme Mahallesi (Çatin Köyü), Musalla Kümesi Mahallesi (Çatin Köyü), Kümbet Mahallesi, Koceli Kümesi Mahallesi (Çatin Köyü), Karşı Mahallesi (Ozancık Köyü), Karşı Mahallesi (Balcı Köyü), Karşı Küme Mahallesi (Çatin Köyü), Yukarı Mahallesi (Balcı Köyü), Hıdırlı Mahallesi, Hocabeyli Mahallesi, Hürriyet Mahallesi (Harmandalı Köyü), İ.Karapınar Mahallesi (Karapınar Köyü), Karapınar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi (Harmandalı Köyü), Küme 1 Mahallesi (Seksenuşağı Köyü), Namlıkışla Mahallesi, Oğuzlar 2 Mahallesi (Oğuzlar Köyü), Oğuzlar1 Mahallesi (Oğuzlar Köyü), Pınarbaşı Mahallesi