Bitlis Posta Kodu

Bitlis'in Posta Kodu Nedir?

Bitlis'in posta kodu: 13000

Posta kodu Bitlis verileri sistemimize tanımlanmıştır, daha doğru sonuçlara ulaşmak için Bitlis ilçeleri ya da Bitlis mahalle sayfalarına ulaşmalısınız. Bitlis posta kodu, posta hizmetlerinin daha hızlı, düzenli ve etkin bir şekilde yürütülmesini sağlayan, belirli bir bölgeyi temsil eden sayı dizisidir.

13000 Posta Kodu Neresi?

Posta kodu 13000, Bitlis'in posta kodudur. Ancak en doğru bilgiye ulaşmak için Bitlis semtleri ve mahallerine ait olan posta kodu kırılımına kadar ulaşmanız gerekir. Önce aşağıdaki tablodan ilçe sayfasına, daha sonra mahalle ya da köy sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bitlis İlçeleri

Bitlis, 7 ilçeye ayrılmış durumda ve her bir ilçenin kendi içinde birden fazla posta kodu bulunmaktadır. Bitlis'in her bir ilçesi için belirlenmiş özel sokak isimlerina aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

İlçe AdıPosta Kodu
Adilcevaz13502
Ahlat13402
Güroymak13802
Hizan13602
Merkez13002
Mutki13702
Tatvan13201

Bitlis Plaka Kodu Kaçtır?

Bitlis'in plaka kodu 13

Bitlis Telefon Alan Kodu Kaçtır?

Bitlis'in'nın telefon alan kodu 0434'dir. Bitlis içinde yapılan yerel aramalarda kullanılır. Uluslararası aramalar için Türkiye'nin ülke kodu olan +90 öncelikle çevrilmeli ve ardından Bitlis için 434 alan kodu girilmelidir.

Bitlis Nüfusu

Bitlis, toplamda 359,747 kişilik bir nüfusa sahiptir. Bitlis nüfusunun 186,038'i erkek, 173,709'i ise kadındır. Şehrin nüfus dağılımı, demografik çeşitliliği ve sosyal dinamikleri açısından önemli bir gösterge sunar.

Bitlis'in nüfusu en kalabalık ilçesi Tatvan (102,036)'dır.

Detaylı nüfus analizi, demografik trendler ve Bitlis'in diğer ilçeleri hakkında daha fazla bilgiye "Bitlis Nüfusu" sayfasından erişilebilir. Bu sayfa, Bitlis'in geçmiş yıllardaki nüfus değişimleri, yaş dağılımı, cinsiyet oranı ve diğer önemli demografik metrikleri içeren kapsamlı bir kaynaktır.

Bitlis Hangi Bölgede Yer Alır?

Bitlis, Türkiye'nin doğusunda, Doğu Anadolu'nun zengin kültürel dokusu ve tarihi mirası, Bitlis özellikle bu bölgeyle ilgilenen araştırmacılar ve turistler için ilgi çekici kılar.

Bitlis'in Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki yer alışı, şehrin iklimini, kültürünü ve ekonomisini şekillendirir.

Bitlis Yüz Ölçümü Kaçtır?

Bitlis'in yüz ölçümü 8,855 km2'dir. Bitlis, yüz ölçümü bakımından Türkiye'nin 36. sıradaki şehridir.