Diyarbakır Bismil Posta Kodu

Bismil Posta Kodu 21500, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Bismil Mahalleler / Köyler

Bismil
Ağılköy Mahallesi Ağıllı Mahallesi Ahmetli Mahallesi Akbaş Mahallesi
Akçay Mahallesi Akköy Mahallesi Akpınar Mahallesi Alıncak Mahallesi
Alibey Mahallesi Altıok Mahallesi Aluç Mahallesi Ambar Mahallesi
Aralık Mahallesi Arıkgöl Mahallesi Aslanoğlu Mahallesi Aşağıdolay Mahallesi
Aşağıoba Mahallesi Ataköy Mahallesi Aygeçti Mahallesi Babahaki Mahallesi
Bademli Mahallesi Baharlı Mahallesi Bahçe Mahallesi Bakacak Mahallesi
Balcılar Mahallesi Başhan Mahallesi Başköy Mahallesi Başören Mahallesi
Bayındır Mahallesi Belli Mahallesi Boyacı Mahallesi Bozçalı Mahallesi
Bölümlü Mahallesi Çakallı Mahallesi Çakıllı Mahallesi Çatalköy Mahallesi
Çavuşlu Mahallesi Çeltikli Mahallesi Çorapa Mahallesi Çölağan Mahallesi
Çöltepe Mahallesi Derbent Mahallesi Dicle Mahallesi Doruk Mahallesi
Dumlupınar Mahallesi Eliaçık Mahallesi Erler Mahallesi Esentepe Mahallesi
Fatih Mahallesi Fırat Mahallesi Gedikbaşı Mahallesi Göksu Mahallesi
Güngeçti Mahallesi Güroluk Mahallesi Güzelköy Mahallesi Harmanlı Mahallesi
Hasanpınar Mahallesi Işıklar Mahallesi İsalı Mahallesi İsapınar Mahallesi
Kağıtlı Mahallesi Kamışlı Mahallesi Karabörk Mahallesi Karacık Mahallesi
Karaçölya Mahallesi Karagöz Mahallesi Karapınar Mahallesi Karatepe Mahallesi
Karayiğit Mahallesi Kavuşak Mahallesi Kayıköy Mahallesi Kazancı Mahallesi
Keberli Mahallesi Kenberli Mahallesi Kılavuztepe Mahallesi Koğuk Mahallesi
Kopmaz Mahallesi Kopuzlu Mahallesi Korukçu Mahallesi Koyunlu Mahallesi
Köprüköy Mahallesi Köseli Mahallesi Kumrulu Mahallesi Kurtuluş Mahallesi
Kurudeğirmen Mahallesi Kurudere Mahallesi Merdan Mahallesi Meydanlık Mahallesi
Mirzabey Mahallesi Obalı Mahallesi Ofköy Mahallesi Oğuzlar Mahallesi
Pınarbaşı Mahallesi Sanayi Mahallesi Sarıköy Mahallesi Sarıtoprak Mahallesi
Sazlı Mahallesi Seki Mahallesi Serçeler Mahallesi Seyrantepe Mahallesi
Sinanköy Mahallesi Şahintepe Mahallesi Şentepe Mahallesi Tatlıçayır Mahallesi
Tekel Mahallesi Tepe Mahallesi Tepecik Mahallesi Tilkilik Mahallesi
Topraklı Mahallesi Türkmenhacı Mahallesi Uğrak Mahallesi Uğurlu Mahallesi
Ulutürk Mahallesi Uyanık Mahallesi Üçtepe Mahallesi Yağmurköy Mahallesi
Yamaçköy Mahallesi Yasince Mahallesi Yenice Mahallesi Yukarıdolay Mahallesi
Yukarıharım Mahallesi Yukarısalat Mahallesi    

Bismil Posta Kodu

Bismil posta kodu sorgusu için belirtilen değer 21500. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Diyarbakır Bismil posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Diyarbakır Bismil ilçesine ait 122 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Ağılköy Mahallesi, Ağıllı Mahallesi, Ahmetli Mahallesi, Akbaş Mahallesi, Akçay Mahallesi, Akköy Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alıncak Mahallesi, Alibey Mahallesi, Altıok Mahallesi, Aluç Mahallesi, Ambar Mahallesi, Aralık Mahallesi, Arıkgöl Mahallesi, Aslanoğlu Mahallesi, Aşağıdolay Mahallesi, Aşağıoba Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Aygeçti Mahallesi, Babahaki Mahallesi, Bademli Mahallesi, Baharlı Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bakacak Mahallesi, Balcılar Mahallesi, Başhan Mahallesi, Başköy Mahallesi, Başören Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Belli Mahallesi, Boyacı Mahallesi, Bozçalı Mahallesi, Bölümlü Mahallesi, Çakallı Mahallesi, Çakıllı Mahallesi, Çatalköy Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çeltikli Mahallesi, Çorapa Mahallesi, Çölağan Mahallesi, Çöltepe Mahallesi, Derbent Mahallesi, Dicle Mahallesi, Doruk Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Eliaçık Mahallesi, Erler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fırat Mahallesi, Gedikbaşı Mahallesi, Göksu Mahallesi, Güngeçti Mahallesi, Güroluk Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Harmanlı Mahallesi, Hasanpınar Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İsalı Mahallesi, İsapınar Mahallesi, Kağıtlı Mahallesi, Kamışlı Mahallesi, Karabörk Mahallesi, Karacık Mahallesi, Karaçölya Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Karayiğit Mahallesi, Kavuşak Mahallesi, Kayıköy Mahallesi, Kazancı Mahallesi, Keberli Mahallesi, Kenberli Mahallesi, Kılavuztepe Mahallesi, Koğuk Mahallesi, Kopmaz Mahallesi, Kopuzlu Mahallesi, Korukçu Mahallesi, Koyunlu Mahallesi, Köprüköy Mahallesi, Köseli Mahallesi, Kumrulu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurudeğirmen Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Merdan Mahallesi, Meydanlık Mahallesi, Mirzabey Mahallesi, Obalı Mahallesi, Ofköy Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Sarıköy Mahallesi, Sarıtoprak Mahallesi, Sazlı Mahallesi, Seki Mahallesi, Serçeler Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Sinanköy Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Şentepe Mahallesi, Tatlıçayır Mahallesi, Tekel Mahallesi, Tepe Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Tilkilik Mahallesi, Topraklı Mahallesi, Türkmenhacı Mahallesi, Uğrak Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Ulutürk Mahallesi, Uyanık Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Yağmurköy Mahallesi, Yamaçköy Mahallesi, Yasince Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yukarıdolay Mahallesi, Yukarıharım Mahallesi, Yukarısalat Mahallesi