Diyarbakır Çermik Posta Kodu

Çermik Posta Kodu 21600, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Çermik Mahalleler / Köyler

Çermik
Ağaçhan Mahallesi Akçörten Mahallesi Akkoyunlu Mahallesi Akpınar Mahallesi
Alabuğday Mahallesi Alakoç Mahallesi Arabük Mahallesi Armağantaşı Mahallesi
Armutlu Mahallesi Artuk Mahallesi Asmalı Mahallesi Aşağışeyhler Mahallesi
Aşağıtaşmalı Mahallesi Aynalı Mahallesi Bademli Mahallesi Bahçe Mahallesi
Balıksırtı Mahallesi Başarı Mahallesi Bayat Mahallesi Bayırbağı Mahallesi
Baykal Mahallesi Bayrak Mahallesi Bintaş Mahallesi Bircemal Mahallesi
Bulundu Mahallesi Ceylan Mahallesi Çalıtepe Mahallesi Çukur Mahallesi
Çukurelma Mahallesi Değirmenli Mahallesi Dikyol Mahallesi Dilekpınar Mahallesi
Elifuşağı Mahallesi Eskibağ Mahallesi Genceli Mahallesi Göktepe Mahallesi
Gözerek Mahallesi Güçlütaş Mahallesi Günaşan Mahallesi Gürüz Mahallesi
Güzel Mahallesi Haburman Mahallesi İkiçeltik Mahallesi İncili Mahallesi
Kala Mahallesi Kalaç Mahallesi Kalecik Mahallesi Karacaviran Mahallesi
Karakaya Mahallesi Karamusa Mahallesi Karataş Mahallesi Kartaltaşı Mahallesi
Kayagediği Mahallesi Keklik Mahallesi Kırmatepe Mahallesi Konaklı Mahallesi
Konuksever Mahallesi Korudağ Mahallesi Köksal Mahallesi Kömürcüler Mahallesi
Kuşlukçayırı Mahallesi Kuyu Mahallesi Örenkuyu Mahallesi Pamuklu Mahallesi
Petekkaya Mahallesi Pınarlı Mahallesi Recep Mahallesi Saltepe Mahallesi
Saray Mahallesi Sarıbalta Mahallesi Sarıca Mahallesi Sinek Mahallesi
Şeyhandede Mahallesi Tepe Mahallesi Toplu Mahallesi Yabanardı Mahallesi
Yayıklı Mahallesi Yaylacık Mahallesi Yeşilova Mahallesi Yiğitler Mahallesi
Yoğun Mahallesi      

Çermik Posta Kodu

Çermik posta kodu sorgusu için belirtilen değer 21600. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Diyarbakır Çermik posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Diyarbakır Çermik ilçesine ait 81 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Ağaçhan Mahallesi, Akçörten Mahallesi, Akkoyunlu Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alabuğday Mahallesi, Alakoç Mahallesi, Arabük Mahallesi, Armağantaşı Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Artuk Mahallesi, Asmalı Mahallesi, Aşağışeyhler Mahallesi, Aşağıtaşmalı Mahallesi, Aynalı Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Balıksırtı Mahallesi, Başarı Mahallesi, Bayat Mahallesi, Bayırbağı Mahallesi, Baykal Mahallesi, Bayrak Mahallesi, Bintaş Mahallesi, Bircemal Mahallesi, Bulundu Mahallesi, Ceylan Mahallesi, Çalıtepe Mahallesi, Çukur Mahallesi, Çukurelma Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Dikyol Mahallesi, Dilekpınar Mahallesi, Elifuşağı Mahallesi, Eskibağ Mahallesi, Genceli Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gözerek Mahallesi, Güçlütaş Mahallesi, Günaşan Mahallesi, Gürüz Mahallesi, Güzel Mahallesi, Haburman Mahallesi, İkiçeltik Mahallesi, İncili Mahallesi, Kala Mahallesi, Kalaç Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Karacaviran Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karamusa Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kartaltaşı Mahallesi, Kayagediği Mahallesi, Keklik Mahallesi, Kırmatepe Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Konuksever Mahallesi, Korudağ Mahallesi, Köksal Mahallesi, Kömürcüler Mahallesi, Kuşlukçayırı Mahallesi, Kuyu Mahallesi, Örenkuyu Mahallesi, Pamuklu Mahallesi, Petekkaya Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Recep Mahallesi, Saltepe Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıbalta Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Sinek Mahallesi, Şeyhandede Mahallesi, Tepe Mahallesi, Toplu Mahallesi, Yabanardı Mahallesi, Yayıklı Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yiğitler Mahallesi, Yoğun Mahallesi