Diyarbakır Çınar Posta Kodu

Çınar Posta Kodu 21750, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Çınar Mahalleler / Köyler

Çınar
Ağaçsever Mahallesi Akçomak Mahallesi Aktepe Mahallesi Alabaş Mahallesi
Alancık Mahallesi Altınakar Mahallesi Arafat Mahallesi Aşağı Mollaali Mahallesi
Aşağıkonak Mahallesi Avdalı Mahallesi Ayveri Mahallesi Bağacık Mahallesi
Ballıbaba Mahallesi Başaklı Mahallesi Başalan Mahallesi Bayırkonağı Mahallesi
Belenli Mahallesi Bellitaş Mahallesi Beneklitaş Mahallesi Beşpınar Mahallesi
Bilmece Mahallesi Bira Mehmet Ağa Mahallesi Boğazören Mahallesi Bozçalı Mahallesi
Bulutçeker Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çakırkaya Mahallesi Çakırtutmaz Mahallesi
Çataltarla Mahallesi Çeltikaltı Mahallesi Çınarköy Mahallesi Çömçeli Mahallesi
Çukurbaşı Mahallesi Demirölçek Mahallesi Dikmencik Mahallesi Dişlibaşak Mahallesi
Düzova Mahallesi Ekinveren Mahallesi Eski Mahallesi Fatih Mahallesi
Filizören Mahallesi Gazi Mahallesi Göktepe Mahallesi Görece Mahallesi
Gümüştaş Mahallesi Gürses Mahallesi Halıören Mahallesi Halkapınar Mahallesi
Harabe Mahallesi Hasköy Mahallesi Höyükdibi Mahallesi İnanöz Mahallesi
İncirtepe Mahallesi Karababa Mahallesi Karabudak Mahallesi Karaçevre Mahallesi
Karalar Mahallesi Karasungur Mahallesi Kazıktepe Mahallesi Kılıçkaya Mahallesi
Kırkağaç Mahallesi Köksalan Mahallesi Kubacık Mahallesi Kuruyazı Mahallesi
Kutluk Mahallesi Kuyuluhöyük Mahallesi Kürekli Mahallesi Leblebitaş Mahallesi
Meydanköy Mahallesi Muratcık Mahallesi Ortaşar Mahallesi Ovabağ Mahallesi
Öncülü Mahallesi Özgider Mahallesi Özyar Mahallesi Pembeviran Mahallesi
Selyazı Mahallesi Sevindik Mahallesi Sırımkeser Mahallesi Soğansuyu Mahallesi
Solmaz Mahallesi Sürendal Mahallesi Şekerören Mahallesi Şeyhçoban Mahallesi
Şükürlü Mahallesi Taşhelvası Mahallesi Tekkaynak Mahallesi Tilver Mahallesi
Toraman Mahallesi Yaprakbaşı Mahallesi Yarımkaş Mahallesi Yazçiçeği Mahallesi
Yeni Mahallesi Yeşil Mahallesi Yeşilbağ Mahallesi Yeşiltaş Mahallesi
Yıllarca Mahallesi Yukarıortaören Mahallesi Yuvacık Mahallesi  

Çınar Posta Kodu

Çınar posta kodu sorgusu için belirtilen değer 21750. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Diyarbakır Çınar posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Diyarbakır Çınar ilçesine ait 99 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Ağaçsever Mahallesi, Akçomak Mahallesi, Aktepe Mahallesi, Alabaş Mahallesi, Alancık Mahallesi, Altınakar Mahallesi, Arafat Mahallesi, Aşağı Mollaali Mahallesi, Aşağıkonak Mahallesi, Avdalı Mahallesi, Ayveri Mahallesi, Bağacık Mahallesi, Ballıbaba Mahallesi, Başaklı Mahallesi, Başalan Mahallesi, Bayırkonağı Mahallesi, Belenli Mahallesi, Bellitaş Mahallesi, Beneklitaş Mahallesi, Beşpınar Mahallesi, Bilmece Mahallesi, Bira Mehmet Ağa Mahallesi, Boğazören Mahallesi, Bozçalı Mahallesi, Bulutçeker Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakırkaya Mahallesi, Çakırtutmaz Mahallesi, Çataltarla Mahallesi, Çeltikaltı Mahallesi, Çınarköy Mahallesi, Çömçeli Mahallesi, Çukurbaşı Mahallesi, Demirölçek Mahallesi, Dikmencik Mahallesi, Dişlibaşak Mahallesi, Düzova Mahallesi, Ekinveren Mahallesi, Eski Mahallesi, Fatih Mahallesi, Filizören Mahallesi, Gazi Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Görece Mahallesi, Gümüştaş Mahallesi, Gürses Mahallesi, Halıören Mahallesi, Halkapınar Mahallesi, Harabe Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Höyükdibi Mahallesi, İnanöz Mahallesi, İncirtepe Mahallesi, Karababa Mahallesi, Karabudak Mahallesi, Karaçevre Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karasungur Mahallesi, Kazıktepe Mahallesi, Kılıçkaya Mahallesi, Kırkağaç Mahallesi, Köksalan Mahallesi, Kubacık Mahallesi, Kuruyazı Mahallesi, Kutluk Mahallesi, Kuyuluhöyük Mahallesi, Kürekli Mahallesi, Leblebitaş Mahallesi, Meydanköy Mahallesi, Muratcık Mahallesi, Ortaşar Mahallesi, Ovabağ Mahallesi, Öncülü Mahallesi, Özgider Mahallesi, Özyar Mahallesi, Pembeviran Mahallesi, Selyazı Mahallesi, Sevindik Mahallesi, Sırımkeser Mahallesi, Soğansuyu Mahallesi, Solmaz Mahallesi, Sürendal Mahallesi, Şekerören Mahallesi, Şeyhçoban Mahallesi, Şükürlü Mahallesi, Taşhelvası Mahallesi, Tekkaynak Mahallesi, Tilver Mahallesi, Toraman Mahallesi, Yaprakbaşı Mahallesi, Yarımkaş Mahallesi, Yazçiçeği Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yeşilbağ Mahallesi, Yeşiltaş Mahallesi, Yıllarca Mahallesi, Yukarıortaören Mahallesi, Yuvacık Mahallesi