Diyarbakır Hani Posta Kodu

Hani Posta Kodu 21800, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Hani Posta Kodu

Hani posta kodu sorgusu için belirtilen değer 21800. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Diyarbakır Hani posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Diyarbakır Hani ilçesine ait 26 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Abacılar Mahallesi, Akçayurt Mahallesi, Anıl Mahallesi, Belen Mahallesi, Çardaklı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çukurköy Mahallesi, Dereli Mahallesi, Gömeç Mahallesi, Gürbüz Mahallesi, Kalaba Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Kırım Mahallesi, Kuyular Mahallesi, Merkez Mahallesi, Okurköy Mahallesi, Serenköy Mahallesi, Sergen Mahallesi, Soylu Mahallesi, Süslü Mahallesi, Topçular Mahallesi, Uzunlar Mahallesi, Veziri Mahallesi, Yayvan Mahallesi, Yukarıturalı Mahallesi, Zirve Mahallesi