Karabük İlçeleri

Karabük Posta Kodları

Karabük'ün posta kodu sorgusu için belirtilen değer 78000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Karabük posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta kodu Karabük gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Karabük şehrine ait 6 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Eflani, Eskipazar, Merkez, Ovacık, Safranbolu, Yenice

Karabük posta kodu: 78000
**En doğru sonucu almak için mahalle/köy dizinine kadar ulaşmanız gerekmektedir.
Eflani, Eskipazar, Merkez, Ovacık, Safranbolu, Yenice