Mersin Akdeniz Posta Kodu

Akdeniz Posta Kodu 33261, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Akdeniz Mahalleler / Köyler

Adanalıoğlu
Adanalıoğlu Limonlu Mahallesi Adanalıoğlu Mahallesi Akdeniz Mahallesi Anadolu Mahallesi
Barış
Bahçe Mahallesi Barış Mahallesi Hamidiye Mahallesi Kiremithane Mahallesi
Kültür Mahallesi Turgutreis Mahallesi    
Camiişerif
Cami Şerif Mahallesi Mesudiye Mahallesi    
Çankaya
Çankaya Mahallesi İhsaniye Mahallesi Mahmudiye Mahallesi  
Dikilitaş
Akdam Mahallesi Bekirde Mahallesi Camili Mahallesi Civanyaylağı Mahallesi
Demirhisar Mahallesi Dikilitaş Mahallesi Esenli Mahallesi Hebilli Mahallesi
Iğdır Mahallesi Parmakkurdu Mahallesi Puğkaracadağ Mahallesi Yanpar Mahallesi
Yeşilova Mahallesi      
Evci
Bağcılar-İhsaniye Mahallesi Bahçeli Aşağıburhan Mahallesi Bahçeli Kürkçü Mahallesi Bahçeli Yukarıburhan Mahallesi
Burhanosb Mahallesi Evci Mahallesi Evciosb Mahallesi Sarıibrahimli Mahallesi
Toroslar Mahallesi      
Gündoğdu
Gündoğdu Mahallesi Güneş Mahallesi Mithatpaşa Mahallesi Siteler Mahallesi
Hal
Hal Mahallesi Müfide İlhan Mahallesi Özgürlük Mahallesi Şevketsümer Mahallesi
Huzurkent
Adnan Menderes Mahallesi Bağlarbaşı Mahallesi Bahşiş Mahallesi Gazi Mahallesi
Köselerli Mahallesi Kulak Mahallesi Nacarlı Mahallesi Nacarlıosb Mahallesi
Karacailyas
Abdullah Şahutoğlu Mahallesi Karacailyas Emek Mahallesi Karacailyas Evren Mahallesi Karacailyas Mahallesi
Şakirgülmen Mahallesi      
Karaduvar
Çay Mahallesi Çilek Mahallesi Karaduvar Mahallesi Karaduvar Sb Mahallesi
Yeşilçimen Mahallesi      
Kazanlı
Cumhuriyet Mahallesi Hürriyet Mahallesi Kazanlı Mahallesi  
Nusratiye
Nusratiye Mahallesi Üçocak Mahallesi Yeni Mahallesi  

Akdeniz Posta Kodu

Akdeniz posta kodu sorgusu için belirtilen değer 33261. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Mersin Akdeniz posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Mersin Akdeniz ilçesine ait 69 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Adanalıoğlu Limonlu Mahallesi, Adanalıoğlu Mahallesi, Akdeniz Mahallesi, Anadolu Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Barış Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Kiremithane Mahallesi, Kültür Mahallesi, Turgutreis Mahallesi, Cami Şerif Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Çankaya Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Akdam Mahallesi, Bekirde Mahallesi, Camili Mahallesi, Civanyaylağı Mahallesi, Demirhisar Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi, Esenli Mahallesi, Hebilli Mahallesi, Iğdır Mahallesi, Parmakkurdu Mahallesi, Puğkaracadağ Mahallesi, Yanpar Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Bağcılar-İhsaniye Mahallesi, Bahçeli Aşağıburhan Mahallesi, Bahçeli Kürkçü Mahallesi, Bahçeli Yukarıburhan Mahallesi, Burhanosb Mahallesi, Evci Mahallesi, Evciosb Mahallesi, Sarıibrahimli Mahallesi, Toroslar Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Güneş Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Siteler Mahallesi, Hal Mahallesi, Müfide İlhan Mahallesi, Özgürlük Mahallesi, Şevketsümer Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahşiş Mahallesi, Gazi Mahallesi, Köselerli Mahallesi, Kulak Mahallesi, Nacarlı Mahallesi, Nacarlıosb Mahallesi, Abdullah Şahutoğlu Mahallesi, Karacailyas Emek Mahallesi, Karacailyas Evren Mahallesi, Karacailyas Mahallesi, Şakirgülmen Mahallesi, Çay Mahallesi, Çilek Mahallesi, Karaduvar Mahallesi, Karaduvar Sb Mahallesi, Yeşilçimen Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kazanlı Mahallesi, Nusratiye Mahallesi, Üçocak Mahallesi, Yeni Mahallesi