Mersin Mut Posta Kodu

Mut Posta Kodu 33600, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Mut Mahalleler / Köyler

Mut
Alaçam Mahallesi Aşağıköselerli Mahallesi Aydınoğlu Mahallesi Bağcağız Mahallesi
Ballı Mahallesi Barabanlı Mahallesi Bozdoğan Mahallesi Burunköy Mahallesi
Ceritler Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çağlayangedik Mahallesi Çaltılı Mahallesi
Çamlıca Mahallesi Çampınar Mahallesi Çatakbağ Mahallesi Çatalharman Mahallesi
Çınarlı Mahallesi Çivi Mahallesi Çortak Mahallesi Çömelek Mahallesi
Çukurbağ Mahallesi Dağpazarı Mahallesi Demirkapı Mahallesi Dereköy Mahallesi
Derinçay Mahallesi Deveci Mahallesi Diştaş Mahallesi Doğancı Mahallesi
Elbeyli Mahallesi Elmapınar Mahallesi Esençay Mahallesi Evren Mahallesi
Fakırca Mahallesi Geçimli Mahallesi Gençali Mahallesi Göcekler Mahallesi
Gökçetaş Mahallesi Göksu Mahallesi Güllük Mahallesi Güme Mahallesi
Güzelköy Mahallesi Güzelyurt Mahallesi Hacıahmetli Mahallesi Hacıilyaslı Mahallesi
Hacınuhlu Mahallesi Hacısait Mahallesi Hamam Mahallesi Haydarköy Mahallesi
Hisarköy Mahallesi Hocalı Mahallesi Ilıca Mahallesi Irmaklı Mahallesi
Işıklar Mahallesi İbrahimli Mahallesi Kadıköy Mahallesi Kale Mahallesi
Karacaoğlan Mahallesi Karadiken Mahallesi Karşıyaka Mahallesi Kavaklı Mahallesi
Kavaközü Mahallesi Kayabaşı Mahallesi Kayaönü Mahallesi Kelceköy Mahallesi
Kemenli Mahallesi Kırkkavak Mahallesi Kışlaköy Mahallesi Kızılalan Mahallesi
Köselerli Mahallesi Kumaçukuru Mahallesi Kurtsuyu Mahallesi Kurtuluş Mahallesi
Kültür Mahallesi Kürkçü Mahallesi Meydan Mahallesi Mirahor Mahallesi
Mucuk Mahallesi Narlı Mahallesi Narlıdere Mahallesi Ortaköy Mahallesi
Özköy Mahallesi Özlü Mahallesi Palantepe Mahallesi Pamuklu Mahallesi
Pınarbaşı Mahallesi Sakız Mahallesi Sarıveliler Mahallesi Selamlı Mahallesi
Suçatı Mahallesi Tekeli Mahallesi Topkaya Mahallesi Topluca Mahallesi
Tuğrul Mahallesi Yalnızcabağ Mahallesi Yapıntı Mahallesi Yatırtaş Mahallesi
Yazalanı Mahallesi Yeşilköy Mahallesi Yeşilyurt Mahallesi Yıldızköy Mahallesi
Yukarıköselerli Mahallesi Zeytinçukuru Mahallesi    

Mut Posta Kodu

Mut posta kodu sorgusu için belirtilen değer 33600. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Mersin Mut posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Mersin Mut ilçesine ait 102 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Alaçam Mahallesi, Aşağıköselerli Mahallesi, Aydınoğlu Mahallesi, Bağcağız Mahallesi, Ballı Mahallesi, Barabanlı Mahallesi, Bozdoğan Mahallesi, Burunköy Mahallesi, Ceritler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağlayangedik Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çampınar Mahallesi, Çatakbağ Mahallesi, Çatalharman Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çivi Mahallesi, Çortak Mahallesi, Çömelek Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Dağpazarı Mahallesi, Demirkapı Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Derinçay Mahallesi, Deveci Mahallesi, Diştaş Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Elbeyli Mahallesi, Elmapınar Mahallesi, Esençay Mahallesi, Evren Mahallesi, Fakırca Mahallesi, Geçimli Mahallesi, Gençali Mahallesi, Göcekler Mahallesi, Gökçetaş Mahallesi, Göksu Mahallesi, Güllük Mahallesi, Güme Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hacıahmetli Mahallesi, Hacıilyaslı Mahallesi, Hacınuhlu Mahallesi, Hacısait Mahallesi, Hamam Mahallesi, Haydarköy Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, Hocalı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Irmaklı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İbrahimli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Karadiken Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kavaközü Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayaönü Mahallesi, Kelceköy Mahallesi, Kemenli Mahallesi, Kırkkavak Mahallesi, Kışlaköy Mahallesi, Kızılalan Mahallesi, Köselerli Mahallesi, Kumaçukuru Mahallesi, Kurtsuyu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kültür Mahallesi, Kürkçü Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mirahor Mahallesi, Mucuk Mahallesi, Narlı Mahallesi, Narlıdere Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Özköy Mahallesi, Özlü Mahallesi, Palantepe Mahallesi, Pamuklu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sakız Mahallesi, Sarıveliler Mahallesi, Selamlı Mahallesi, Suçatı Mahallesi, Tekeli Mahallesi, Topkaya Mahallesi, Topluca Mahallesi, Tuğrul Mahallesi, Yalnızcabağ Mahallesi, Yapıntı Mahallesi, Yatırtaş Mahallesi, Yazalanı Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldızköy Mahallesi, Yukarıköselerli Mahallesi, Zeytinçukuru Mahallesi