Mersin Silifke Posta Kodu

Silifke Posta Kodu 33940, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Silifke Mahalleler / Köyler

Atakent
Atakent Mahallesi      
Atayurt
Atayurt Mahallesi      
Gazi
Arkum Mahallesi Gazi Mahallesi Göksu Mahallesi Kabasakallı Mahallesi
Sarıcalar Mahallesi Sayağzı Mahallesi    
Pazarkaşı
Atik Mahallesi Bucaklı Mahallesi Camiikebir Mahallesi Mukaddem Mahallesi
Pazarkaşı Mahallesi Saray Mahallesi Say Mahallesi Toros Mahallesi
Yeni Mahallesi      
Silifke
Ayaştürkmenli Mahallesi Bahçe Mahallesi Bahçederesi Mahallesi Balandız Mahallesi
Bayındır Mahallesi Bolacalıkoyuncu Mahallesi Burunucu Mahallesi Bükdeğirmeni Mahallesi
Canbazlı Mahallesi Cılbayır Mahallesi Çadırlı Mahallesi Çaltıbozkır Mahallesi
Çamlıbel Mahallesi Çamlıca Mahallesi Çatak Mahallesi Çeltikçi Mahallesi
Demircili Mahallesi Ekşiler Mahallesi Evkafçiftliği Mahallesi Gedikpınarı Mahallesi
Gökbelen Mahallesi Gülümpaşalı Mahallesi Gündüzler Mahallesi Hırmanlı Mahallesi
Hüseyinler Mahallesi Işıklı Mahallesi İmambekirli Mahallesi İmamlı Mahallesi
İmamuşağı Mahallesi Karahacılı Mahallesi Karakaya Mahallesi Kargıcak Mahallesi
Kavak Mahallesi Keben Mahallesi Kepez Mahallesi Keşlitürkmenli Mahallesi
Kıca Mahallesi Kırtıl Mahallesi Kızılgeçit Mahallesi Kocaoluk Mahallesi
Kocapınar Mahallesi Kurtuluş Mahallesi Mağara Mahallesi Narlıkuyu Mahallesi
Nasrullah Mahallesi Nuru Mahallesi Ortaören Mahallesi Ovacık Mahallesi
Ören Mahallesi Özboynuinceli Mahallesi Öztürkmenli Mahallesi Pelitpınarı Mahallesi
Sabak Mahallesi Sarıaydın Mahallesi Senir Mahallesi Seydili Mahallesi
Seyranlık Mahallesi Sökün Mahallesi Sömek Mahallesi Şahmurlu Mahallesi
Tosmurlu Mahallesi Tosmurlu Osb Mahallesi Türkmenuşağı Mahallesi Ulugöz Mahallesi
Uşakpınarı Mahallesi Uzuncaburç Mahallesi Yeğenli Mahallesi Yenibahçe Mahallesi
Yenisu Mahallesi      
Taşucu
Akdere Mahallesi Taşucu Mahallesi Yeşilovacık Mahallesi  

Silifke Posta Kodu

Silifke posta kodu sorgusu için belirtilen değer 33940. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Mersin Silifke posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Mersin Silifke ilçesine ait 89 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Atakent Mahallesi, Atayurt Mahallesi, Arkum Mahallesi, Gazi Mahallesi, Göksu Mahallesi, Kabasakallı Mahallesi, Sarıcalar Mahallesi, Sayağzı Mahallesi, Atik Mahallesi, Bucaklı Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Mukaddem Mahallesi, Pazarkaşı Mahallesi, Saray Mahallesi, Say Mahallesi, Toros Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ayaştürkmenli Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bahçederesi Mahallesi, Balandız Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Bolacalıkoyuncu Mahallesi, Burunucu Mahallesi, Bükdeğirmeni Mahallesi, Canbazlı Mahallesi, Cılbayır Mahallesi, Çadırlı Mahallesi, Çaltıbozkır Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Demircili Mahallesi, Ekşiler Mahallesi, Evkafçiftliği Mahallesi, Gedikpınarı Mahallesi, Gökbelen Mahallesi, Gülümpaşalı Mahallesi, Gündüzler Mahallesi, Hırmanlı Mahallesi, Hüseyinler Mahallesi, Işıklı Mahallesi, İmambekirli Mahallesi, İmamlı Mahallesi, İmamuşağı Mahallesi, Karahacılı Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Kargıcak Mahallesi, Kavak Mahallesi, Keben Mahallesi, Kepez Mahallesi, Keşlitürkmenli Mahallesi, Kıca Mahallesi, Kırtıl Mahallesi, Kızılgeçit Mahallesi, Kocaoluk Mahallesi, Kocapınar Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Mağara Mahallesi, Narlıkuyu Mahallesi, Nasrullah Mahallesi, Nuru Mahallesi, Ortaören Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Ören Mahallesi, Özboynuinceli Mahallesi, Öztürkmenli Mahallesi, Pelitpınarı Mahallesi, Sabak Mahallesi, Sarıaydın Mahallesi, Senir Mahallesi, Seydili Mahallesi, Seyranlık Mahallesi, Sökün Mahallesi, Sömek Mahallesi, Şahmurlu Mahallesi, Tosmurlu Mahallesi, Tosmurlu Osb Mahallesi, Türkmenuşağı Mahallesi, Ulugöz Mahallesi, Uşakpınarı Mahallesi, Uzuncaburç Mahallesi, Yeğenli Mahallesi, Yenibahçe Mahallesi, Yenisu Mahallesi, Akdere Mahallesi, Taşucu Mahallesi, Yeşilovacık Mahallesi