Nevşehir İlçeleri

Nevşehir Posta Kodları

Nevşehir'in posta kodu sorgusu için belirtilen değer 50000. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Nevşehir posta kodu araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta kodu Nevşehir gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz

Şu an ulaştığınız sayfa Şehir posta kodu sayfasıdır. Nevşehir şehrine ait 8 adet ilçe mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Merkez, Ürgüp

Nevşehir posta kodu: 50000
**En doğru sonucu almak için mahalle/köy dizinine kadar ulaşmanız gerekmektedir.
Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Merkez, Ürgüp