Nevşehir Acıgöl Posta Kodu

Acıgöl Posta Kodu 50142, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Acıgöl Posta Kodu

Acıgöl posta kodu sorgusu için belirtilen değer 50142. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Nevşehir Acıgöl posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Nevşehir Acıgöl ilçesine ait 36 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Bahçeli Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çayırlık Mahallesi, Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi (Karapınar Köyü), Mustafapaşa Mahallesi (Karapınar Köyü), 1 Küme Mahallesi (Ağıllı Köyü), 1 Küme Mahallesi (Topaç Köyü), 1 Mahallesi (Yuva Köyü), 2 Küme Mahallesi (Ağıllı Köyü), 2 Küme Mahallesi (Topaç Köyü), 2 Mahallesi (Tepeköy Köyü), 2 Mahallesi (Yuva Köyü), 3 Küme Mahallesi (Ağıllı Köyü), 3 Küme Mahallesi (Topaç Köyü), 3 Mahallesi (Tepeköy Köyü), 3 Mahallesi (Yuva Köyü), 4 Küme Mahallesi (Ağıllı Köyü), 4 Küme Mahallesi (Topaç Köyü), Acıgöl-Nevşehir Mahallesi (Karacaören Köyü), Acısu Yolu Mahallesi (Karacaören Köyü), Aşağı Mahallesi (Kurugöl Köyü), Bağlıca Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi (İnallı Köyü), Çullar Mahallesi, Dere Yatağı Mahallesi (Karacaören Köyü), Karacaören Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Köy İçi Mahallesi (Karacaören Köyü), Nevşehir Mahallesi (Karacaören Köyü), Tepeköy Mahallesi, Yeni Mahallesi (İnallı Köyü), Yukarı Mahallesi (Kurugöl Köyü), Ballık Mahallesi (Tatların Köyü), Kale Mahallesi (Tatların Köyü)