Nevşehir Gülşehir Posta Kodu

Gülşehir Posta Kodu 50902, Posta kodu ilçe ve mahallelere göre değişiklik gösterir. En doğru adres sonucuca ulaşmak için önce aşağıdaki listeden gönderinizi yapacağınız mahalle/köy'e ulaşın.

Gülşehir Mahalleler / Köyler

Gülşehir
Açıksaray Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çalışanlar Mahallesi Çayır Mahallesi
Erol Ünlüsoy Mahallesi Fatih Mahallesi Karacaşar Mahallesi Karavezir Mahallesi
Oruçreis Mahallesi Tuzköyü Mahallesi    
Merkez Köyler
100.Yıl Mahallesi
(Abuuşağı Köyü)
Alemli Mahallesi Alkan Mahallesi Aşağı Mahallesi
(Yeşilli Köyü)
Atatürk Mahallesi
(Dadağı Köyü)
Atatürk Mahallesi
(Terlemez Köyü)
Bahçelievler Mahallesi
(Civelek Köyü)
Bölükören Mahallesi
Cumhuriyet Mahallesi
(Gümüşkent Köyü)
Cumhuriyet Mahallesi
(Ovaören Köyü)
Cumhuriyet Mahallesi
(Yeşilöz Köyü)
Eğrikuyu Mahallesi
Esen Mahallesi
(Dadağı Köyü)
Fakıuşağı Mahallesi Fatih Mahallesi
(Emmiler Köyü)
Fevziçakmak Mahallesi
(Abuuşağı Köyü)
Fevziçakmak Mahallesi
(Ovaören Köyü)
Gazi Mahallesi
(Ovaören Köyü)
Gökçetoprak Mahallesi Gülpınar Mahallesi
Güzelevler Mahallesi
(Civelek Köyü)
Hacılar Mahallesi Hamzalı Mahallesi Hürriyet Mahallesi
(Yeşilöz Köyü)
İsmailuşağı Mahallesi
(Eskiyaylacık Köyü)
Karahüyük Mahallesi Karşıyaka Mahallesi
(Gümüşkent Köyü)
Karşıyaka Mahallesi
(Terlemez Köyü)
Kazım Karabekir Mahallesi
(Dadağı Köyü)
Kışla Mahallesi
(Eskiyaylacık Köyü)
Kızılkaya Mahallesi Koyak Mahallesi
(Yeşilli Köyü)
Körler Mahallesi
(Gümüşyazı Köyü)
Köyiçi Mahallesi
(Eskiyaylacık Köyü)
Köyiçi Mahallesi
(Hacıhalilli Köyü)
Mezarlık Mahallesi
(Yeşilöz Köyü)
Mezra Mahallesi
(Hacıhalilli Köyü)
Oğulkaya Mahallesi Orta Mahallesi
(Emmiler Köyü)
Orta Mahallesi
(Yeşilli Köyü)
Orta Mahallesi
(Yeşilöz Köyü)
Ötegeçe Mahallesi
(Gümüşyazı Köyü)
Şahinler Mahallesi Yakatarla Mahallesi
Yalıntaş Mahallesi Yamalı Mahallesi Yeni Mahallesi
(Abuuşağı Köyü)
Yeni Mahallesi
(Emmiler Köyü)
Yeni Mahallesi
(Gümüşkent Köyü)
Yeniyaylacık Mahallesi Yeşilyurt Mahallesi Yüksekli Mahallesi

Gülşehir Posta Kodu

Gülşehir posta kodu sorgusu için belirtilen değer 50902. Posta kodu; bir adrese mektup, kargo, fatura vs.. yollarken ihtiyacımız olan dijital sayıdır. Türkiye için posta kodu 5 haneli tam sayıdan oluşmaktadır. Posta kodu belirtilen gönderimler hızlı ve sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır.

Posta trafiğinin düzene konulmasında çok işe yarayan Nevşehir Gülşehir posta kodları araması ile kontrollü olarak kullanılmaktadır. Bir adrese mektup gönderirken gerekli olan basamaklar serisi olarak nitelendirilmektedir.

Yoğun bir şekilde insan gücünün ve emeğinin kullanılmaması ve kolayca postaların doğru adresi bulabilmeleri için kullanılmaktadır. Posta gönderilerinin varış noktalarına gönderilebilmesi için tek tek ayrıştırılması gerekmektedir. Bu zaman ve insan gücü kaybının önüne geçmek için kod kullanımı çok önemlidir.

İster navigasyon menüleriden isterseniz arama yaparak hızlıca posta kodlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm veriler PTT sisteminden alınmaktadır. Dolayısıyla güvenle işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şu an ulaştığınız sayfa İlçe posta kodu sayfasıdır. Nevşehir Gülşehir ilçesine ait 62 adet mahalle/köy mevcuttur. Alfabetik sırasıyla;
Açıksaray Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalışanlar Mahallesi, Çayır Mahallesi, Erol Ünlüsoy Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karacaşar Mahallesi, Karavezir Mahallesi, Oruçreis Mahallesi, Tuzköyü Mahallesi, 100.Yıl Mahallesi (Abuuşağı Köyü), Alemli Mahallesi, Alkan Mahallesi, Aşağı Mahallesi (Yeşilli Köyü), Atatürk Mahallesi (Dadağı Köyü), Atatürk Mahallesi (Terlemez Köyü), Bahçelievler Mahallesi (Civelek Köyü), Bölükören Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi (Gümüşkent Köyü), Cumhuriyet Mahallesi (Ovaören Köyü), Cumhuriyet Mahallesi (Yeşilöz Köyü), Eğrikuyu Mahallesi, Esen Mahallesi (Dadağı Köyü), Fakıuşağı Mahallesi, Fatih Mahallesi (Emmiler Köyü), Fevziçakmak Mahallesi (Abuuşağı Köyü), Fevziçakmak Mahallesi (Ovaören Köyü), Gazi Mahallesi (Ovaören Köyü), Gökçetoprak Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Güzelevler Mahallesi (Civelek Köyü), Hacılar Mahallesi, Hamzalı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi (Yeşilöz Köyü), İsmailuşağı Mahallesi (Eskiyaylacık Köyü), Karahüyük Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi (Gümüşkent Köyü), Karşıyaka Mahallesi (Terlemez Köyü), Kazım Karabekir Mahallesi (Dadağı Köyü), Kışla Mahallesi (Eskiyaylacık Köyü), Kızılkaya Mahallesi, Koyak Mahallesi (Yeşilli Köyü), Körler Mahallesi (Gümüşyazı Köyü), Köyiçi Mahallesi (Eskiyaylacık Köyü), Köyiçi Mahallesi (Hacıhalilli Köyü), Mezarlık Mahallesi (Yeşilöz Köyü), Mezra Mahallesi (Hacıhalilli Köyü), Oğulkaya Mahallesi, Orta Mahallesi (Emmiler Köyü), Orta Mahallesi (Yeşilli Köyü), Orta Mahallesi (Yeşilöz Köyü), Ötegeçe Mahallesi (Gümüşyazı Köyü), Şahinler Mahallesi, Yakatarla Mahallesi, Yalıntaş Mahallesi, Yamalı Mahallesi, Yeni Mahallesi (Abuuşağı Köyü), Yeni Mahallesi (Emmiler Köyü), Yeni Mahallesi (Gümüşkent Köyü), Yeniyaylacık Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yüksekli Mahallesi